Czy warto sięgać po e-papierosy?

Coraz popularniejsze stają się e-papierosy. Część ich zwolenników twierdzi, że dzięki nim można znacznie ograniczyć lub całkowicie zaprzestać palenia. E-papierosy zawierają minimalną dawkę nikotyny. Jest to doskonała alternatywa do tradycyjnego palenia, bowiem wykonywane są niemal te same gesty.

E-papieros może być przydatny zwłaszcza w tzw. głodzie nikotynowym. Do jego zalet zalicza się nieszkodliwość dla środowiska. E-palenie nie przyczynia się do wydzielania szkodliwych dymów, dzięki czemu praktycznie eliminuje się bierne palenie. Ponadto ubrania i włosy nie są przesiąknięte specyficznym zapachem, co występuje w przypadku tradycyjnych papierosów.

Duża różnica występuje także w kosztach między tradycyjnym paleniem a e-paleniem. W przypadku pierwszej opcji, należy liczyć się z koniecznością częstego zakupu kolejnej paczki papierosów. Jest to wydatek kilkunastu złotych, jednak w skali miesiąca kwota ta jest znacząca. E-papieros to praktycznie jednorazowa inwestycja. Wydatek stanowi jedynie zakup specjalnych olejków. Część osób, która korzysta z e-papierosów twierdzi, że dzięki nim polepszył się ogólny stan zdrowia. W szczególności dotyczy to układu oddechowego. Poprawa występuje także w kondycji fizycznej. Nie bez znaczenia jest również stan skóry. Najczęściej sprawia wrażenie znacznie zdrowszej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close