Dlaczego warto rzucić palenie?

Papierosy często wypalane są w sytuacjach stresowych. Rozładowanie napięcia jest jednak efektem tymczasowym. Z czasem, brak nikotyny powoduje irytacje oraz rozdrażnienie. Konsekwencje tego mogą ponieść najbliżsi. Palenie papierosów wywołuje wiele niekorzystnych zmian w organizmie. Palacze zazwyczaj wiedzą o szkodliwości swojego nałogu, jednak często nie jest to czynnik skłaniający do zaprzestania palenia. Warto zatem dowiedzieć się, jakie korzyści można uzyskać całkowicie rzucając palenie papierosów.

W ciągu kilkunastu minut od wypalenia papierosa, unormuje się ciśnienie krwi. Kilka godzin bez papierosa spowoduje, że ilość tlenu we krwi będzie większa. Obniży się za to zawartość tlenku węgla. Po kilku dniach zmniejszone zostanie ryzyko zawału serca. Niewątpliwą zaletą jest także polepszenie niektórych zmysłów, zwłaszcza smaku i węchu. Można także zaobserwować poprawę kondycji fizycznej. Cera zyska lepszy, zdrowszy koloryt. Osoba, która wytrwa w swym postanowieniu, będzie mniej narażona na chorobę wieńcową czy typowe dla palaczy nowotwory.

Pierwsze godziny i dni bez papierosa są zazwyczaj bardzo trudne. Palacze odczuwają wiele dolegliwości związanych z niedostarczeniem do organizmu kolejnej porcji nikotyny. Warto jednak pamiętać o korzyściach. Dobrym rozwiązaniem jest wypisanie ich na kartce, która umieszczona zostanie w widocznym miejscu.

Arixtra zapalenie wątroby, czyli żółtaczka typu abc wymaga natychmiastowego leczenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close