Jak rzucić palenie dzięki hipnozie?

Część palaczy próbuje wszystkich, dostępnych metod, dzięki którym na zawsze rzucą palenie. Niektórzy stosują niekonwencjonalne metody, do których zalicza się hipnoza. Na czym to polega? Przede wszystkim warto zastanowić się czym jest hipnoza. Wielu ekspertów twierdzi, że jest to stan między jawą a snem. Wówczas istnieje największa podatność na sugestie. Hipnoza z powodzeniem stosowana jest w leczeniu uzależnień.

Największe zastosowanie ma terapia awersyjna. Podczas seansu hipnotyzer stara się wywołać u osoby uzależnionej negatywne skojarzenia z paleniem papierosów. U niektórych przyczynia się to do powstania obrzydzenia w trakcie sięgania po papierosy. Warto jednak pamiętać, że chęć do palenia nadal tkwi u większości palaczy. Z tego powodu terapia awersyjna jest bardziej skuteczna w połączeniu z innymi sposobami. Ponadto skuteczność terapii awersyjnej zależy także od motywacji palacza oraz jego chęci do zaprzestania palenia.

Zazwyczaj pojedynczy seans nie jest wystarczający. W miarę czynienia postępów, warto regularnie kontaktować się z hipnotyzerem, który może zasugerować własne rozwiązania. Niektórzy decydują się na autohipnozę, która jest bardzo zbliżona do medytacji. Nie każdy jednak ma możliwość wprowadzenia się w odpowiedni stan. W takich przypadkach bardzo ważny jest bezpośredni kontakt z hipnotyzerem.

Vizendo 5mg Sensodyne Ultraszybka Ulga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close