Jak skutecznie rzucić palenie?

Niejeden palacz przynajmniej raz w życiu, próbował zaprzestać palenia papierosów. W niektórych przypadkach, początkowe próby okazywały się nieskuteczne. Zazwyczaj powodem było brak tzw. silnej woli. Nie należy rezygnować z postanowienia, bowiem czasem rzucanie palenia obejmuje kilka prób. Warto poznać również, który czynnik oddziałuje najbardziej motywująco.

Niekiedy jest to presja otoczenia. Wówczas należy powiadomić rodzinę i przyjaciół o swoim postanowieniu. Wsparcie ze strony najbliższych, a także ich oczekiwania, mogą być skutecznym działaniem motywacyjnym. W ten sposób można udowodnić zarówno sobie, jak i pozostałym osobom, że „chcieć to móc”. Pomocne może się okazać ustalenie z bliską osobą, że jeśli wypalony zostanie choćby jeden papieros, palacz przekazuje jej określoną kwotę pieniężną.

Czasem warto zmienić otoczenie bądź zwyczaje, zwłaszcza jeśli palenie papierosów powiązane jest z konkretnym miejscem, jak np. pub czy kawiarnia. W takiej sytuacji najlepiej ograniczyć do minimum przebywanie w tego rodzaju miejscach. Z mieszkania należy usunąć także wszelkie zapalniczki czy popielniczki.

Korzystnym rozwiązaniem może być także stosowanie plastrów, gum czy innych produktów, które ograniczają tzw. głód nikotynowy. W wielu przypadkach, pomocna jest aktywność fizyczna.

ambirix Wellbutrin XR - 300 mg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close