Metody rzucania palenia

Istnieje kilka sposobów na rzucenie palenia. Nie dla każdego palacza konkretne metoda okaże się skuteczna. W przypadku niepowodzenia, warto wypróbować zatem kolejną, aż do skutku.

Część osób zaprzestaje palenia dzięki silnej woli. Wymagana jest wówczas duża motywacja, a także odporna na wszelkie pokusy psychika. Wiele osób właśnie od tej metody próbuje zerwać z nałogiem. Częstymi powodami zastosowania tej metody są problemy zdrowotne czy zła kondycja.

Inna metodą jest stosowanie specjalnych plastrów. Po ich naklejeniu, do organizmu uwalniana jest odpowiednia dawka nikotyny. Dzięki temu nie istnieje przymus sięgnięcia po kolejnego papierosa. Plastry należy zmieniać w określonym czasie. Każdy kolejny zawiera mniejszą ilość nikotyny. Jest to równoznaczne z mniejszą ilością wypalanych papierosów.

Coraz popularniejszą alternatywną są także e-papierosy. Są one nie tylko tańsze, w porównaniu do tradycyjnych papierosów. Osoby korzystające z e-papierosów nie wdychają dwutlenku węgla. Ponadto w takich papierosach praktycznie nie występują szkodliwe substancje, przez co korzystniej wpływają na zdrowie.

Bactroban

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close