Mity na temat palenia papierosów

Część palaczy nie chce zaprzestać palenia ze względu na błędne przekonania. Wielu z nich twierdzi, że jest to nałóg, którego nie da się rzucić. Związane jest to najczęściej z kilkukrotnymi, nieskutecznymi próbami zaprzestania palenia. Niektórzy uważają, że bez papierosów będą zbyt poirytowani i rozdrażnieni. Warto pamiętać, że niekiedy te przekonania są wmawiane palaczom przez samych producentów papierosów. To przecież od ilości wypalanych papierosów zależą ich dochody. Jest wiele osób, które z dnia na dzień rzuciły palenie i już nigdy więcej nie sięgnęły po papierosy. Skutecznym motywatorem jest zapoznanie się z historią tych osób.

Dla części palaczy palenie jest odprężające i relaksujące. Niektórzy twierdzą, iż palą ponieważ lubią. Również i te założenia są błędne. Konieczność zapalenia kolejnego papierosa związana jest z uzależnieniem. Niemal każda uzależniona osoba nie dostrzega problemu związanego z nałogiem. Ważne, żeby palacz uświadomił sobie, że pali, ponieważ jest uzależniony.

Wiele kobiet obawia się, że po rzucenie palenia spowoduje wzrost masy ciała. Trzeba jednak pamiętać, że to nie papierosy odpowiedzialne są za przytycie, a nadmiar kalorii. Jeśli zatem dieta będzie odpowiednio zbilansowana, nadwaga i otyłość po zaprzestaniu palenia, nie są możliwe.

altargo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close