Najpopularniejsze środki w rzucaniu palenia

Osoby, które chcą zaprzestać palenia, często korzystają z preparatów farmakologicznych. Zawierają one laboratoryjnie wytworzoną nikotynę, która w różny sposób dostarczana jest organizmowi. Tego rodzaju preparaty zaliczają się do nikotynowej terapii zastępczej. Czym się charakteryzują?

Plastry nikotynowe są bardzo łatwe w użyciu. Należy je przykleić najlepiej na czystą i nieowłosioną skórę. Plastry te wykazują zróżnicowaną długość działania. Pod tym kątem można wyróżnić plastry dzienne oraz całodobowe. Te pierwsze należy nosić kilkanaście godzin dziennie. Plastry całodobowe trzeba odkleić po upływie 24 godzin. Wszystkie one zawierają różną dawkę nikotyny. Przez pierwszych kilka tygodni przykleja się plastry o zawartości 15 mg nikotyny. W kolejnych tygodniach dawka ta ulega zmniejszeniu nawet do 5mg nikotyny.

Coraz popularniejsze są specjalne gumy do żucia, które zawierają nikotynę. Po taką gumę należy sięgnąć w momencie, gdy poczujemy chęć zapalenia papierosa. Zazwyczaj gumy do żucia zawierają od 2 do 4 mg nikotyny. W ciągu dnia można stosować nawet kilkanaście sztuk gumy, jednak nie należy przekraczać zalecanej dawki, która zależy od konkretnego producenta. Jednakże gumy z nikotyną nie mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, osoby z artymią serca czy po udarze mózgowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close