Szkodliwość papierosów

zakaźna żółtaczka - do zarażenia dochodzi w szpitalu

Duża liczba osób uzależnionych od nikotyny sprawia, że przygotowywane są specjalne programy, informujące o szkodliwości palenia papierosów. Warto pamiętać, że w produkcji papierosów stosowanych jest wiele substancji konserwujących, które mają wpłynąć m.in. na smak. Każdy palacz narażony jest zatem na działanie wielu tysięcy szkodliwych dla organizmu substancji i związków. Dym tytoniowy składa się nie tylko z nikotyny, ale także z cyjanowodoru, acetonu czy z tlenku węgla.

Dym tytoniowy najbardziej oddziałuje na drogi oddechowe, ale nie tylko. Szkodliwe związki zawarte w dymie papierosowym są transportowane, za pomocą krwi, po całym organizmie. Negatywne skutki palenia są zazwyczaj widoczne po kilku lub kilkunastu latach. Najczęstszymi chorobami są schorzenia układu oddechowego, takie jak astma, przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc.

Palacze są również bardziej narażeni na niektóre rodzaje nowotworów, jak np. płuc, krtani, gardła czy jamy ustnej. U palaczy mogą się także schorzenia układu krążenia. Najczęściej diagnozowana jest u nich choroba wieńcowa, nadciśnienie czy miażdżyca. Osoby uzależnione od nikotyny mogą być bardziej podatne na infekcje bakteryjne oraz choroby alergiczne.

Daraprim 25 Sensodyne Expert Soft

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close